FILTRY KABINOWE

 

Filtry kabinowe -to podstawowy element eksploatacyjny w każdym  samochodzie, wykonany jest z  poliestrowo-polipropylenowe włókniny, które pozwalają na podniesienie stopnia absorpcyjności zanieczyszczeń (w tym także bakterii oraz pyłków obecnych w powietrzu)  warunkują bardzo wysoką przepustowość.

 

Filtry kabinowe służą do oczyszczania powietrza, które dostaje się z zewnątrz danego układu.

Zapobiega przedostawaniu się do wnętrza samochodu takich zanieczyszczeń jak:

-pyłki roślinne

-pyły drogowe

- zarodniki grzybów

-bakterie i wirusy

-kurzu i dymu czy też cząsteczek spalin.

            Skuteczność filtracji powietrza przedostającego się do wnętrza kabiny pojazdu jest kluczowa w kwestii sprawnego działania wentylacji, która jest tak ważna dla zdrowia kierowcy i pasażerów, a jego brak  może zaszkodzić sprawnemu funkcjonowaniu układu oraz znacząco skrócić jego żywotność.

            Z uwagi na kumulacje zanieczyszczeń w kabinie auta bez sprawnego filtra kabinowego jakość powietrza jest gorsza niż na poboczu drogi.

Zapchany filtr kabinowy jest winowajcą zaparowanych szyb, wilgoci czy nieprzyjemnych zapachów we wnętrzu pojazdu. Podsumowując- dobry filtr kabinowy znacznie zmniejsza ryzyko, że do samochodu przedostaną się groźne patogeny.

 

            Filtry prawie całkowicie zatrzymują zanieczyszczenia których aerodynamiczna wynosi 2,5 mikrometra (PM 2,5), czyli cząstki o 30-40 razy mniejsze od ludzkiego włosa.

Tak drobne cząstki bez problemu mogą przedostawać się do naszych płuc, a nawet do krwioobiegu wywołując choroby płuc, czy nowotwory. 

Wyszukaj Wyszukaj