FILTRY KASETOWE

27/07/2021
0

FILTRY KASETOWE

 

            Filtry kasetowe - służą do filtracji wstępnej - stosuje się do systemów oczyszczania powietrza w różnych pomieszczeniach, powierzchniach oraz szafach sterowniczych.

Filtry wykonane są z najwyższej jakości medium filtracyjnego z wysokiej jakości włókniny syntetycznej lub papieru filtracyjnego na osnowie mikro-włókna szklanego , która zapewnia odpowiednią pyłochłonność oraz niski opór przepływu. Medium filtracyjne jest odpowiednio pozaginane co zwiększa efektywność filtra.

 

Filtry kasetowe znakomicie sprawdzają się jako filtry wstępne zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, spotykamy je  w wentylatorach i klimatyzatorach m.in. w salach operacyjnych, laboratoriach, zakładach farmaceutycznych lub firmach produkujących systemy elektroniczne, szkołach, hotelach, biurach czy basenach. Ze względu na wysoką wydajność można je stosować również  w lakierniach.

Filtry kasetowe mogą pracować również jako filtry główne w prostych i nieskomplikowanych systemach wentylacyjnych. Niektóre filtry kasetowe można wykorzystywać także do wychwytywania z powietrza np. wilgoci i cząstek tłuszczu.

Filtry występują w  różnego rodzaju ramkach :  metalowych, z tworzywa sztucznego, czy kartonowych. Konstrukcja filtrów kasetowych sprawia, że są one wyjątkowo trwałe oraz charakteryzują się stosunkowo długim okresem użyteczności.

 

Filtry kasetowe należą do  grona akcesoriów filtracyjnych: wśród których  można wyróżnić filtry kasetowe plisowane, płaskie, w obudowie kartonowej (dużo łatwiejsze w utylizacji!) oraz wkłady mini-pleat. To, z jakiego rodzaju filtra kasetowego warto skorzystać zależy od oczekiwań przedsiębiorstwa oraz specyfiki pracy.


 

Filtry kasetowe – panelowe

 

 

Filtry panelowe serii CG są używane w instalacjach nawiewu i rozprowadzania powietrza w kabinach do malowania natryskowego, a także przy operacjach suszenia w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, farmaceutycznym i pożarniczym. Szczególnie nadają się do stosowania jako filtry końcowe w zastosowaniach, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości powietrza.

 

 

 

Filtr Kasetowy mini-pleat

 

 Filtry kasetowe w technologii  mini-pleat MP są używane jako filtry zewnętrzne w centralach wentylacyjnych, systemach klimatyzacyjnych i przemysłowych, oraz dokładnej

EU4(G4), EU5(F5). EU6(F6). EU7(F7). EU9(F9).

Medium filtracyjne wykonane jest metodą minipleat, którego zaletą jest duża powierzchnia filtracyjna, która pozwala na zwiększenie żywotności filtra.

Dzięki solidnej konstrukcji, oraz wysokiej odporności na temperatury, filtry te mogą pracować w trudnych warunkach w jednostkach klimatyzacyjnych, rekuperatorach, maszynach.

 

Dzięki zwiększonej powierzchni pyłowej Pozbywają się takich zanieczyszczeń jak substancje gazowe, pyłki czy sadzę. Montowane są w systemach wentylacyjnych , grzewczych oraz w klimatyzacjach. Technologia mini-pleat jest przystosowana do takich obiektów jak szpitale, hotele, szkoły, pomieszczenia przemysłowe itd.


Filtry kasetowe z węglem aktywnym.

 

           Stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest powietrza bez zapachów i oparów. Dzięki absorpcji węgla usuwają 100%  takich zanieczyszczenia jak pył, bakterie, sadzę, a dodatkowa warstwa pochłania szkodliwe gazy, węglowodory, oraz związki siarki i azotu.

Swoje zastosowanie znalazły w układach klimatyzacyjno-wentylacyjnych, instalacjach lakierniczych i przemysłowych.

           Charakteryzuje je długi okres trwałości wysokowydajnego złoża węgla aktywnego, oraz prosta i szybka wymianą.


Komentarze

Postów nie znaleziono